logo

O mnie

Szanowni Państwo,

witam na stronie internetowej mojego Specjalistycznego Gabinetu Lekarskiego.
Jestem chirurgiem od ponad 30 lat i od początku specjalizacji praktykuję w rodzinnym mieście Poznaniu.
Od wczesnych lat mojej zawodowej praktyki doceniam znaczenie badań endoskopowych przewodu pokarmowego. Za zgodą mojego ówczesnego szefa, prof. K. Tukałło, podjąłem szkolenie w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego pod kierunkiem dr J. Śpikowskiego w Pracowni Endoskopii Szpitala MSW w Poznaniu.
Od dr J. Śpikowskiego nauczyłem się bardzo wiele - zarówno w zakresie endoskopii jak i kontaktu z chorymi.
Przez trzy lata zdobywałem doświadczenie zawodowe na oddziałach chirurgicznych we Francji. Tam też w 1990 roku zetknąłem się po raz pierwszy z chirurgią laparoskopową.
Zafascynowany niezwykłym doświadczeniem wspaniałych obrazów endoskopowych oraz możliwościami skutecznego leczenia chirurgicznego, które oferuje ten rodzaj operacji, stałem się w krótkim czasie gorącym zwolennikiem chirurgii laparoskopowej.
Pierwsze samodzielne operacje laparoskopowe wykonałem w CH L. Pasteur w Colmar w 1991 roku.
Po moim powrocie do Poznania (w październiku 1991 roku) zająłem się przygotowaniami do przeprowadzenia pierwszej operacji laparoskopowej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Poznaniu. Wykonana przeze mnie operacja (pierwsza laparoskopowa cholecystektomia w WSZ w Poznaniu) odbyła się w listopadzie 1991 roku, w asyście doktora L. Matysiaka ze szpitala w Colmar, na sprzęcie pożyczonym od firmy Olympus. Zdarzenie to zostało odnotowane przez lokalna prasę.
Współpraca z prywatnym szpitalem Certus, umożliwiła mi częste wykonywanie operacji laparoskopowych. Do końca 1992 roku wykonałem 250 laparoskopowych cholecystektomii. Moim doświadczeniem w operacjach laparoskopowych mogłem dzielić się z innymi chirurgami wykonując pokazowe zabiegi w licznych szpitalach: szpitalu MSW w Poznaniu, szpitalu im. F. Raszei w Poznaniu, szpitalu Kolejowym w Niwce, szpitalu w Środzie Wlkp., szpitalu w Gryfowie Śląskim czy szpitalu w Koninie.
Swoją wiedzą i umiejętności w zakresie chirurgii laparoskopowej prezentowałem również na licznych konferencjach i spotkaniach naukowych.
Moje doświadczenie zawodowe obejmuje także chirurgię przewodu pokarmowego – żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego i jelita grubego oraz odbytnicy. Wykonuję również operacje trzustki i wątroby oraz dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego.
Operuję przepukliny rozworu przełykowego, przepukliny brzuszne, pooperacyjne i pachwinowe, w tym przepukliny nawrotowe. Z powodzeniem stosuję siatki w leczeniu przepuklin.
Ponadto, wykonuję operacje tarczycy - wycięcia częściowe i całkowite.
Stosuję różne sposoby operacji – dobierając metodę do konkretnego pacjenta z uwzględnieniem jego stanu zdrowia, wieku i oczekiwań.

Doświadczenie zawodowe.

1974 - 1980 -studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu
1980             -uzyskanie dyplomu lekarza
1980 - 1981  -staż podyplomowy
1981 - 1987  -specjalizacja z chirurgii ogólnej, pod kierunkiem prof. Konstantego Tukałło – Oddział Chirurgiczny „A” Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Poznaniu
1983 - 1984  -szkolenie w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego, pod kierunkiem
dr med. Józefa Śpikowskiego – Pracownia Endoskopii Szpitala MSW
w Poznaniu
1986             -staż (6 miesięcy) w Oddziale Chirurgicznym „B” – CHG Maillot w Briey (Francja), pod kierunkiem dr Stanislasa Lucasa
1987             -egzamin i uzyskanie dyplomu Specjalisty II stopnia w Chirurgii Ogólnej
1987             -uzyskanie zaświadczenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego o umiejętnościach w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego
1987 – 2000 -Wojewódzki Szpital Zespolony w Poznaniu - stanowisko starszego asystenta na Oddziale Chirurgii „A” oraz praca w Pracowni Endoskopii
1988 – dzisiaj     -założenie Specjalistycznego Gabinetu Lekarskiego – rozpoczęcie praktyki prywatnej w zakresie chirurgii ogólnej i endoskopii przewodu pokarmowego
1989 – 1990  -staż (18 miesięcy) w Oddziale Chirurgicznym „B” – CHG Maillot w Briey (Francja), pod kierunkiem dr Stanislasa Lucasa
1990 – 1991  -staż (12 miesięcy) w Oddziale Chirurgicznym „B” – CH L. Pasteur w Colmar (Francja), pod kierunkiem prof. Ph. Reisa oraz dr Lucien Matysiaka
III-XII 1992     -współpraca, w ramach prywatnej praktyki, ze szpitalem Certus w Poznaniu (operacje laparoskopowe i endoskopia)
1993 – 1998   -współpraca, w ramach prywatnej praktyki, z Kliniką Korvita w Poznaniu i Koziegłowach (operacje – chirurgia ogólna i laparoskopowa)
1996 – 1997   -współpraca w ramach prywatnej praktyki z Kliniką Ars Medica w Poznaniu (operacje – chirurgia ogólna i laparoskopowa)
1998 – dzisiaj     -współpraca, w ramach prywatnej praktyki, z Kliniką Świętej Rodziny (SPZOZ nad Matką i Dzieckiem) w Poznaniu (operacje – chirurgia ogólna i laparoskopowa)
1999 – 2009   -współpraca, w ramach prywatnej praktyki, z ZOZ Jeżyce – Poznań (Endoskopowe Wsteczne Cholangio-Pankreatografie)
2001 – 2006   -stanowisko ordynatora Oddziału Chirurgicznego Centrum Medycznego HCP w Poznaniu
2009 – 2010   -współpraca (kontrakt) ze Szpitalem w Śremie – Endoskopowe Wsteczne Cholangio-Pankreatografie oraz operacje (chirurgia ogólna i laparoskopowa)

O mnie

Kontakt / Przyjęcia

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań
od poniedziałku do piątku, od godziny 9:30
po uprzednim kontakcie telefonicznym

tel: 61 8666214, 602683328
email: gabinet@matylla.com.pl

Galeria