logo

Gastroskopia

Gastroskopia - to badanie endoskopowe górnego odcinaka przewodu pokarmowego, średnik obejmuje przełyk żołądek i dwunastnice.Badanie polega na wprowadzeniu wziernika - endoskopu i oglądaniu błony śluzowej, ocenie motoryki (czynności perystaltycznej) i poszukiwaniu zmian patologicznych : wrzodów, nadżerek, stanów zapalnych, polipów, nowotworów. Gastroskopia pozwala na rozpoznanie źródła krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Badanie to pozwala również na pobieranie wycinków ze zmian patologicznych usuwanie zmian chorobowych np polipów, leczenie przyczyn krwawienia: ostrzykiwanie lekami obliterującymi, stosowanie klipsów, koagulacja, koagulacja argonowa APC (Argon Plasma Coagulation), wykonywanie testów diagnostycznych dla bakterii żołądkowej Helicobacter pylori.
Zastosowanie do badania sprzętu w pełni cyfrowego w technologii HD, z użyciem barwienia elektronicznego FICE, pozwala na uzyskanie dodatkowych informacji w precyzyjnej ocenie zmian błony śluzowej przewodu pokarmowego.
Gastroskopia przeznosowa TNE (Trans Nasal Endoscopy)- z zastosowaniem endoskopu średnicy 5 milimetrów zdecydowanie zmniejsza dyskomfort pacjenta podczas badania, ułatwia oddychanie, zapobiega odruchom wymiotnym umożliwia swobodną rozmowę w trakcie badania.
W uzasadnionych przypadkach (dzieci, osoby upośledzone, osoby niewspółpracujące z powodów emocjonalnych) można wykonać gastroskopie w uśpieniu - z asystą anestezjologa.
Gastroskopia jest badaniem bezpiecznym, które może być wielokrotnie powtarzane w razie potrzeby.

Przygotowanie do badania wymaga powstrzymania się od jedzenia przez 6 godzin i od picia przez 4 godziny przed badaniem. Nie jest potrzebna specjalna dieta ani dłuższe głodzenie. W krótkim czasie po badaniu można spożywać normalne posiłki.

O mnie

Kontakt / Przyjęcia

ul. Marcelińska 92, 60-324 Poznań
od poniedziałku do piątku, od godziny 9:30
po uprzednim kontakcie telefonicznym

tel: 61 8666214, 602683328
email: gabinet@matylla.com.pl

Galeria